• BAJKOWO O  WIRUSIE

• Sytuacja jest trudna i zmienia się dynamicznie. Z dnia na dzień pojawiają się nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły i przedszkola? Jak rozmawiać o tym z dzieckiem? Internetowe publikacje mają wesprzeć rodziców w rozmowie z dzieckiem i wyjaśnieniu, na czym polega zagrożenie. Poniżej propozycje znalezione w sieci oraz ich krótkie opisy.

Poniżej link do książki o kolczastym złoczyńcy – koronawirusie – i jego kumplach. Powstała ona dzięki inicjatywie Ewy Podleś, a także dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu innych osób – lekarzy, psychologów, wydawców. Wydawnictwo Oleksiejuk stworzyło ją z myślą o dzieciach – ku przestrodze, ale też ku pokrzepieniu serc.

Koronawirus.pdf

Poznanianka Mira Orlińska, mama Klary, wpadła na pomysł stworzenia bajki dla dzieci                    o koronawirusie. Udało jej się namówić do współpracy psycholożkę, która napisała bajkę-pomagajkę. "Bajkę o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie" napisała psycholożka Dorota Bródka. Merytorycznie wspomogła ją psycholożka dziecięca Aleksandra Krysiewicz.

bajka_o_koro(1).pdf