• SPOTKANIE AUTORSKIE

• Nie tylko Pszczółka Maja – warsztat o pszczołach - spotkanie edukacyjne dla uczniów klas II i III.  Pod takim hasłem,  dnia 28 września 2020 r. w  naszej szkole odbyło się spotkanie  z pisarką  p. Moniką Sawicką - Kacprzak. Organizatorem była Gminna  Biblioteka w Widuchowej.

Monika Sawicka - Kacprzak jest pisarką powieści obyczajowych, w których porusza   sprawy życia codziennego każdego człowieka. Jest także autorką książek dla dzieci między innymi : O Kajtku szczęściarzu .

Podczas spotkania bardzo interesująco przekazała widomości na  temat   życia   pszczół,  opowiedziała   o   właściwościach

i zastosowaniu miodu.

Pisarka  z łatwością nawiązała kontakt z dziećmi, a te  z kolei chętnie słuchały jej opowieści, odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały przygotowane zagadki. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 9 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się ważną uroczystość: pasowanie na ucznia. Rozpoczęły ją uczennice klasy IV i VIII, które powitały najmłodsze koleżanki i kolegów, obiecały im pomoc w rozwiązywaniu problemów, życzyły jak najlepszych wyników w nauce oraz wielu przyjaźni i radosnych dni w naszej szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klasy pierwszej przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Recytując wiersze i śpiewając piosenki wykazali, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami. Po uroczystym ślubowaniu pan dyrektor Piotr Waydyk dokonał symbolicznego pasowania na ucznia oraz złożył dzieciom i ich rodzicom życzenia. Wychowawczyni pani Sylwia Glanert wręczyła  dzieciom pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej mali uczniowie zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno dostarczył pierwszoklasistom oraz ich rodzicom wielu pozytywnych emocji.

Do grona naszej szkolnej społeczności wstąpili: Rozalia Alenowicz, Jagoda Bigus, Lena Cichoń, Antoni Cieśla, Hanna Dwojak - Gęsiak, Zuzanna Dudek, Szymon Jankowski, Bartosz Karaczun, Alicja Lis, Hanna Lis, Wojciech Mańkowski, Aleksja Mikołajczyk, Nikodem Rębacz, Lena Skoropada, Wiktor Wojsznarowicz.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 25 września 2020 r. uczniowie z klas II i III brali udział w 27 akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku odbywała się pod hasłem „REZYGNUJĘ, REDUKUJĘ, SEGREGUJĘ”.

Wraz z wychowawcami na pierwszej godzinie lekcyjnej pozbierały śmieci na placu zbaw i boisku. Sporo się uzbierało.

Uświadomili sobie, że Ziemia to nasz wspólny dom i każdy z osobna i wszyscy razem musimy o niego dbać.