• WYCIECZKA KLAS I - III DO MUZEUM NARODOWEGO W SZCZECINIE

• 27 lutego 2020r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Tematem przewodnim była Afryka. Wyruszyliśmy w ciekawą podróż, w trakcie której zobaczyliśmy afrykańskie domy, poznaliśmy sposób ich budowy i materiały, z których są tworzone. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie codzienne afrykańskich rodzin, jakie obowiązki mają ich rówieśnicy, do jakich szkół uczęszczaja i w co bawią sie w wolnym czasie. Obejrzały targowisko i dowiedziały się, jakie rzeczy można na nim kupić, a także jakie zasady obowiązują w trakcie sprzedaży najróżniejszych produktów. Pani prowadząca zajęcia przybliżyła krainę magicznych przedmiotów - masek i posągów. Na zakończenie dzieci wysłuchały afrykańskiej bajki o krokodylu i kogucie oraz otrzymały kolorowanki  - maski.

Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

• W dniu 07. 02. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal  karnawałowy.  Sala w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Do południa bawili się uczniowie klas I-IV.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i  konkursach  np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy tańcu ze szczotką. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami  - zakupionymi przez Radę Rodziców.  Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu  w  miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Po południu bawili się uczniowie klas V-VIII.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• SPOTKANIE Z MISTRZEM ŚWIATA

• 06.02.2020r. naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek (polski sportowiec, mistrz świata, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek) demonstrując swoje umiejętności w podbijaniu piłką. Tylko dyscypliną, pracą, nauką i szacunkiem do nauczycieli dojdziecie się sukcesu -mówił zwracając się do społeczności uczniowskiej. Do wspólnej zabawy mistrz zaprosił uczniów oraz dyrektora szkoły. Oklaskom nie było końca, gdyż występ bardzo się podobał.

Sukcesy naszego gościa to m.in.: pokonanie dystansu 30 km podbijając piłkę nożną na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut  (1987r.); pokonanie rekordu Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, wynik Chomontka to 35 tysięcy; dwukrotne pokonanie  trasy maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m;  żonglowanie piłką w kwadracie 5 m x 5 m przez 16 godzin  podczas wystawy Expo w Hiszpaniiżonglowanie piłeczką do tenisa ziemnego przez 4 godziny i 20 minut podczas meczu Polska –Angliapodbijanie piłeczki ping-pongowej 12 tysięcy razy w czasie trwania programu 5-10-15; przejście dla programu „ Macie co chcecie” 20 km plażą z Kołobrzegu do Gąsek i ustanowienie  kolejnego rekordu;pokonanie trasy maratonu berlińskiego (100 km) żonglując – w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię); pobicie rekordu Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund (2007r. Łobez).

Serdecznie gratulujemy!

• SPOTKANIE Z MAGIKIEM

• Dzięki Radzie Rodziców w dnia 6 lutego 2020r. do naszej szkoły zawitał zabawny i sympatyczny iluzjonista. Magik czarował różne przedmioty zaczynając od chust, kart, sznurków, zamykał i otwierał kajdanki, zmieniał liczby na kostkach, unosił stolik.

We wszystkich etapach występu uczestniczyły dzieci, które bardzo chętnie pomagały  iluzjoniście w wykonywaniu jego magicznych sztuczek. Podczas całego występu dzieci bawiły się fantastycznie, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Iluzjonista za swój występ, urozmaicony odpowiednio dobraną muzyką, która wprowadziła wszystkich w świat magii i czarów został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za umożliwienie wszystkim dzieciom bezpłatnego udziału w pokazie iluzji.

• KONKURSY RECYTATORSKIE

• Dnia 21.01.2020r. w naszej szkole odbył się

Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie z klas I – III.

W konkursie uczestniczyli: Martyna Błaszczyk, Lena Czubko, Oliwia Urbańska (klasa I), Alicja Gralak (klasa II), Lena Brzęczek i Lena Smolak (klasa III).

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, którymi zostali:

Lena Brzęczek i Lena Smolak (klasa III) – I miejsce

Alicja Gralak (klasa II) – II miejsce

Martyna Błaszczyk, Lena Czubko, Oliwia Urbańska (klasa I) – III miejsce

Zdobywcy I i II miejsca reprezentowali nasza szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 23.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej. Na konkursie tym komisja wyłoniła uczniów, którzy wezmą udział w Konkursie Powiatowym. Naszą szkołę będzie reprezentowała Lena Brzęczek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• MIKOŁAJKI

• 6 grudnia, jak każdego roku Mikołaj nie zapomniał odwiedzić uczniów naszej szkoły. Obdarował ich słodyczami i drobnymi upominkami. Uczniowie klasy I oraz punktu i oddziału przedszkolnego wspólnie z wychowawcami wyjechali do Widuchowej, gdzie ozdobili choinkę przed budynkiem Urzędu Gminy. Spotkali tam Mikołaja i jego pomocników Elfów, z którymi milo spędzili czas przy muzyce i zabawie.