• WYCIECZKA DO KINA KLAS I - III

• 5 grudnia uczniowie z klas I – III  byli na wycieczce w Szczecinie. Głównym punktem było oglądanie filmu pt. „Kraina lodu 2” . Akcja filmu rozgrywa się po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej części bajki. Tym razem na bohaterów czekały zupełnie nowe przygody. Anna, Elza, Kristoff i Olaf wyruszyli w podróż, by dowiedzieć się czegoś o historii królestwa. Dzięki temu poznaliśmy lepiej losy rodziców księżniczek. Wszyscy w ogromnym skupieniu czekały na finał tej opowieści. I jak można było przewidzieć wszystko zakończyło się dobrze.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda, gdzie uczniowie doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy podczas samodzielnych zakupów. Podczas podróży  obserwowali  również  natężenie  ruchu  w mieście oraz radośnie razem spędzili czas.

Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

• KINO NA MIKOŁAJKI

• 5 grudnia uczniowie klasy IV wybrali się do kina Helios na film pt.: "Kraina lodu 2". Dużą atrakcją był przejazd pociągiem i samodzielne kupno biletów. W oczekiwaniu na pociąg do domu, dzieci wykarmiły wszystkie dworcowe gołębie.

• DZIECI Z DWORCA ZOO

• 22 listopada uczniowie kl. IV – VI wraz ze swoimi wychowawcami oglądali spektakl baletowy w Operze na Zamku w Szczecinie wg scenariusza, choreografii i inscenizacji Roberta Glumbka.

Spektakl powstał na kanwie kultowej książki „My, dzieci z dworca ZOO”. Poznajemy przejmujące  losy nastoletniej narkomanki Christine F., jej heroinowych przyjaciół, szybkie staczanie się na dno.

Naszą uwagę przykuł ekspresyjny taniec współczesny, wspaniała muzyka z młodzieńczych lat głównej bohaterki. Dramaturgię spektaklu dopełnia m.in. muzyka Davida Bowiego.

Sztuka poruszyła bardzo ważne problemy współczesnego świata. „Dzieci z dworca zoo” to ekspresyjna alegoria samotności, poszukiwania szczęścia, ale i nadziei. Spektakl baletowy, z którym uczniowie spotkali się po raz pierwszy wywarł na nich ogromne wrażenie.