• ,,CZERWONY KAPTUREK" DLA PRZEDSZKOLAKÓW

• 25 listopada uczniowie klasy IV zorganizowali dla dzieci z przedszkola przedstawienie pt.: ,,Czerwony Kapturek". Wszystkie postaci wykonane były własnoręcznie przez dzieci na zajęciach artystycznych. Pomimo dużej tremy przedstawienie wyszło znakomicie, bardzo się podobało. Uczniowie otrzymali gromkie brawa oraz słodki poczęstunek.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

•  Lekcja wychowawcza 7 listopada  była niewątpliwie prawdziwą lekcją patriotyzmu w naszej szkole.W tym dniu przed długim weekendem odbył się uroczysty apel poświęcony 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili dążenie Polaków do niepodległości poprzez przygotowane scenki, fakty z historii, wiersze i pieśni patriotyczne.  Pięknie przystrojona szkoła w barwy biało – czerwone, gazetka okolicznościowa w świetlicy i holu, kotyliony zarówno u uczniów jak i nauczycieli, sprawiły, że uroczystość połączyła wszystkich, którzy  wspólnie starali się pokazać, że są Polakami i patriotami. Apel był przypomnieniem wydarzeń i osób, które przyczyniły się do tego, że 123 lata niewoli minęły bezpowrotnie i możemy cieszyć się i żyć w wolnym kraju, pamiętając o tych, co poświęcili własne życie.

Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego,by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką oraz tradycjami.