• WYCIECZKA KLAS I - III DO MUZEUM NARODOWEGO W SZCZECINIE

          • 27 lutego 2020r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Tematem przewodnim była Afryka. Wyruszyliśmy w ciekawą podróż, w trakcie której zobaczyliśmy afrykańskie domy, poznaliśmy sposób ich budowy i materiały, z których są tworzone. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie codzienne afrykańskich rodzin, jakie obowiązki mają ich rówieśnicy, do jakich szkół uczęszczaja i w co bawią sie w wolnym czasie. Obejrzały targowisko i dowiedziały się, jakie rzeczy można na nim kupić, a także jakie zasady obowiązują w trakcie sprzedaży najróżniejszych produktów. Pani prowadząca zajęcia przybliżyła krainę magicznych przedmiotów - masek i posągów. Na zakończenie dzieci wysłuchały afrykańskiej bajki o krokodylu i kogucie oraz otrzymały kolorowanki  - maski.

            Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.

          • ZABAWA KARNAWAŁOWA

          • W dniu 07. 02. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal  karnawałowy.  Sala w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Do południa bawili się uczniowie klas I-IV.

            Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

            Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i  konkursach  np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy tańcu ze szczotką. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami  - zakupionymi przez Radę Rodziców.  Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

            Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu  w  miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Po południu bawili się uczniowie klas V-VIII.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

          • SPOTKANIE Z MISTRZEM ŚWIATA

          • 06.02.2020r. naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek (polski sportowiec, mistrz świata, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek) demonstrując swoje umiejętności w podbijaniu piłką. Tylko dyscypliną, pracą, nauką i szacunkiem do nauczycieli dojdziecie się sukcesu -mówił zwracając się do społeczności uczniowskiej. Do wspólnej zabawy mistrz zaprosił uczniów oraz dyrektora szkoły. Oklaskom nie było końca, gdyż występ bardzo się podobał.

            Sukcesy naszego gościa to m.in.: pokonanie dystansu 30 km podbijając piłkę nożną na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut  (1987r.); pokonanie rekordu Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, wynik Chomontka to 35 tysięcy; dwukrotne pokonanie  trasy maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m;  żonglowanie piłką w kwadracie 5 m x 5 m przez 16 godzin  podczas wystawy Expo w Hiszpaniiżonglowanie piłeczką do tenisa ziemnego przez 4 godziny i 20 minut podczas meczu Polska –Angliapodbijanie piłeczki ping-pongowej 12 tysięcy razy w czasie trwania programu 5-10-15; przejście dla programu „ Macie co chcecie” 20 km plażą z Kołobrzegu do Gąsek i ustanowienie  kolejnego rekordu;pokonanie trasy maratonu berlińskiego (100 km) żonglując – w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię); pobicie rekordu Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund (2007r. Łobez).

            Serdecznie gratulujemy!

          • SPOTKANIE Z MAGIKIEM

          • Dzięki Radzie Rodziców w dnia 6 lutego 2020r. do naszej szkoły zawitał zabawny i sympatyczny iluzjonista. Magik czarował różne przedmioty zaczynając od chust, kart, sznurków, zamykał i otwierał kajdanki, zmieniał liczby na kostkach, unosił stolik.

            We wszystkich etapach występu uczestniczyły dzieci, które bardzo chętnie pomagały  iluzjoniście w wykonywaniu jego magicznych sztuczek. Podczas całego występu dzieci bawiły się fantastycznie, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Iluzjonista za swój występ, urozmaicony odpowiednio dobraną muzyką, która wprowadziła wszystkich w świat magii i czarów został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za umożliwienie wszystkim dzieciom bezpłatnego udziału w pokazie iluzji.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • Doceniając miłość i wdzięczność naszych babć i dziadków, uczniowie z klas I - III zaprosili ich na szkolną uroczystość, którą zorganizowaliśmy w naszej szkole,  w czwartek, 30 stycznia 2020r.

            Miłych gości dzieci pięknie przywitały. Każdy z tremą wyrecytował wyuczony wiersz, następnie złożył życzenia i wręczył własnoręcznie przygotowane prezenty. Po skosztowaniu przepysznych ciast, przygotowanych przez rodziców, przyszedł czas na konkursy i wspólne zabawy wnuków z babciami i dziadkami przy muzyce.

            Babcie i dziadkowie wychodzili bardzo zadowoleni  i  wdzięczni za tak wspaniałe spotkanie.

          • KONKURSY RECYTATORSKIE

          • Dnia 21.01.2020r. w naszej szkole odbył się

            Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie z klas I – III.

            W konkursie uczestniczyli: Martyna Błaszczyk, Lena Czubko, Oliwia Urbańska (klasa I), Alicja Gralak (klasa II), Lena Brzęczek i Lena Smolak (klasa III).

            Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, którymi zostali:

            Lena Brzęczek i Lena Smolak (klasa III) – I miejsce

            Alicja Gralak (klasa II) – II miejsce

            Martyna Błaszczyk, Lena Czubko, Oliwia Urbańska (klasa I) – III miejsce

            Zdobywcy I i II miejsca reprezentowali nasza szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 23.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej. Na konkursie tym komisja wyłoniła uczniów, którzy wezmą udział w Konkursie Powiatowym. Naszą szkołę będzie reprezentowała Lena Brzęczek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • MIKOŁAJKI

          • 6 grudnia, jak każdego roku Mikołaj nie zapomniał odwiedzić uczniów naszej szkoły. Obdarował ich słodyczami i drobnymi upominkami. Uczniowie klasy I oraz punktu i oddziału przedszkolnego wspólnie z wychowawcami wyjechali do Widuchowej, gdzie ozdobili choinkę przed budynkiem Urzędu Gminy. Spotkali tam Mikołaja i jego pomocników Elfów, z którymi milo spędzili czas przy muzyce i zabawie.

        • WYCIECZKA DO KINA KLAS I - III
          • WYCIECZKA DO KINA KLAS I - III

          • 5 grudnia uczniowie z klas I – III  byli na wycieczce w Szczecinie. Głównym punktem było oglądanie filmu pt. „Kraina lodu 2” . Akcja filmu rozgrywa się po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej części bajki. Tym razem na bohaterów czekały zupełnie nowe przygody. Anna, Elza, Kristoff i Olaf wyruszyli w podróż, by dowiedzieć się czegoś o historii królestwa. Dzięki temu poznaliśmy lepiej losy rodziców księżniczek. Wszyscy w ogromnym skupieniu czekały na finał tej opowieści. I jak można było przewidzieć wszystko zakończyło się dobrze.

            W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda, gdzie uczniowie doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy podczas samodzielnych zakupów. Podczas podróży  obserwowali  również  natężenie  ruchu  w mieście oraz radośnie razem spędzili czas.

            Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

          • KINO NA MIKOŁAJKI

          • 5 grudnia uczniowie klasy IV wybrali się do kina Helios na film pt.: "Kraina lodu 2". Dużą atrakcją był przejazd pociągiem i samodzielne kupno biletów. W oczekiwaniu na pociąg do domu, dzieci wykarmiły wszystkie dworcowe gołębie.

          • ,,CZERWONY KAPTUREK" DLA PRZEDSZKOLAKÓW

          • 25 listopada uczniowie klasy IV zorganizowali dla dzieci z przedszkola przedstawienie pt.: ,,Czerwony Kapturek". Wszystkie postaci wykonane były własnoręcznie przez dzieci na zajęciach artystycznych. Pomimo dużej tremy przedstawienie wyszło znakomicie, bardzo się podobało. Uczniowie otrzymali gromkie brawa oraz słodki poczęstunek.

          • DZIECI Z DWORCA ZOO

          • 22 listopada uczniowie kl. IV – VI wraz ze swoimi wychowawcami oglądali spektakl baletowy w Operze na Zamku w Szczecinie wg scenariusza, choreografii i inscenizacji Roberta Glumbka.

            Spektakl powstał na kanwie kultowej książki „My, dzieci z dworca ZOO”. Poznajemy przejmujące  losy nastoletniej narkomanki Christine F., jej heroinowych przyjaciół, szybkie staczanie się na dno.

            Naszą uwagę przykuł ekspresyjny taniec współczesny, wspaniała muzyka z młodzieńczych lat głównej bohaterki. Dramaturgię spektaklu dopełnia m.in. muzyka Davida Bowiego.

            Sztuka poruszyła bardzo ważne problemy współczesnego świata. „Dzieci z dworca zoo” to ekspresyjna alegoria samotności, poszukiwania szczęścia, ale i nadziei. Spektakl baletowy, z którym uczniowie spotkali się po raz pierwszy wywarł na nich ogromne wrażenie.

        • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          •  Lekcja wychowawcza 7 listopada  była niewątpliwie prawdziwą lekcją patriotyzmu w naszej szkole.W tym dniu przed długim weekendem odbył się uroczysty apel poświęcony 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili dążenie Polaków do niepodległości poprzez przygotowane scenki, fakty z historii, wiersze i pieśni patriotyczne.  Pięknie przystrojona szkoła w barwy biało – czerwone, gazetka okolicznościowa w świetlicy i holu, kotyliony zarówno u uczniów jak i nauczycieli, sprawiły, że uroczystość połączyła wszystkich, którzy  wspólnie starali się pokazać, że są Polakami i patriotami. Apel był przypomnieniem wydarzeń i osób, które przyczyniły się do tego, że 123 lata niewoli minęły bezpowrotnie i możemy cieszyć się i żyć w wolnym kraju, pamiętając o tych, co poświęcili własne życie.

            Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego,by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką oraz tradycjami.

          • WYCIECZKA DO SZCZECINA KLAS I - III

          • 11.10.2019 r. uczniowie z klas I – III  byli na wycieczce w Szczecinie. Głównym punktem było oglądanie przedstawienia pt. „Tygrysek i kapitan Morgan”. To opowieść o małym, odważnym i marzącym o wspaniałych przygodach Tygrysku, który wyrusza w świat wraz z piracką załogą kapitana Morgana. Morska podróż zaprowadziła ich aż na plantację uwielbianych przez wszystkich bananów. Starcie między przyjaznymi żyrafami a agresywnymi piratami wydawało się nieuniknione...  Jednak wszystko zakończyło się wspaniale. Po tych przygodach młody, dość naiwny Tygrysek dojrzał i poznał smak takich słów, jak odpowiedzialność, uczciwość, przyjaźń. Pełna humoru opowieść   przypadła młodym widzom do gustu.

            Po przedstawieniu odbyła się lekcja teatralna podczas której uczniowie mieli możliwość spotkać się z aktorami, obejrzeć rekwizyty, poznać ich nazwy a nawet wcielić się w aktorów.  Zobaczyli również wszystko to, co dzieje się za kulisami.

            W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda, gdzie uczniowie doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy podczas samodzielnych zakupów.

            Podczas podróży obserwowali również natężenie ruchu w mieście.

            Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dnia 10 października 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prowadzące apel – przedstawicielki SU – powitały dyrektora szkoły Pana Piotra Waydyka, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, nauczycieli emerytów oraz zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoja obecnością: Wójt Gminy Widuchowa Panią Annę Kusy-Kłos, Sekretarza Gminy Pana Andrzeja Stachurę, Proboszcza naszej parafii Księdza Jana Karwatha oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Kamilę Hałaj. Pan Dyrektor złożył życzenia nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Następnie głos zabrała Wójt Gminy, która podziękowała za trudną prace nauczycielom życząc im zdrowia i wytrwałości oraz wręczyła panu Piotrowi Waydykowi i pani Marcie Karasińskiej nagrody za zaangażowanie wkładane w wychowanie i edukację. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili do wysłuchania i obejrzenia krótkiej części artystycznej. W humorystycznej scence pokazali codzienne życie szkolne, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie uroczystości uczniowie w podziękowaniu za przekazywaną wiedzę i pracę na rzecz szkoły wręczyli wszystkim nauczycielom  i pracownikom szkoły upominki i piękne róże.                                                                                                                         

          • MANIFEST ANTYHEJTOWY

          • Każdy ma prawo do bezpieczeństwa i życia wolnego od przemocy, poniżenia i dyskryminacji. Hejt i mowa nienawiści są atakiem na te prawa. Chcemy żyć w społeczeństwie opartym na empatii, otwartości i szacunku, w którym będziemy się czuć dobrze i bezpiecznie

            Dnia 9 pażdziernika 2019r. w naszej szkole został podpisany antyhejtowy manifest. Swoje podpisy złożyli dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Krzywinie i Widuchowej, wójt Gminy Widuchowa, uczniowie i goście.

            Uczniowie obejrzeli film profilaktyczny pt.: ,,Hejt", zrealizowany na podstawie scenariusza napisanego przez uczennicę naszej szkoły - Nikolę Wojtasik. Nikola wygrała konkurs ogłoszony przez Komendę Powiatową Policji w Gryfinie w partnerstwie z portalem chojna24.pl. Po projekcji filmu, w którym w role aktorów wcielili się uczniowie naszej szkoły, odbył się panel dyskusyjny dotyczący problemu hejtu i hejterów. Wzięli w nim udział Grzegorz Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, redaktor naczelny chojna24.pl - Paweł Sławiński, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich i dyrektorzy szkół - Piotr Waydyk oraz Paweł Wróbel.

            Żródlo: chojna24.pl

          • Siatkarski debiut młodych siatkarek

          • W sobotę 5 października w Baniach podczas turnieju "trójek" p.n. Ciconia Cup nastąpił debiut 5 młodych siatkarek z Krzywina. Pomimo wielkiej tremy, dziewczyny pokazały już spore umiejętności nabyte podczas treningów. Dodajmy, że nasze dziewczyny były młodsze o rok odwiększości pozostałych dziewcząt, które przyjechały między innymi z Kołobrzegu, Zbąszynka i Szczecina.

            Nasz zespoł wystąpił w składzie: Ola Wierycz, Gabrysia Kowalska, Amelka Szefler, Hania Nieznalska i Emilka Górak. Opiekunami drużyny byli Anna Wojsznarowicz (również debiut) i Piotr Waydyk. Przy okazji dziękuję paniom Cirkosz-Kowalskiej, Szefler i Nieznalskiej za zapewnienie transportu na zawody.

            Foto: Anna Wojsznarowicz

          • SPEKTAKL KABARETOWY - STRACH MA WIELKIE OCZY

          • Dnia 4 października 2019r. obejrzeliśmy interaktywny spektakl kabaretowy pt.: ,,Strach ma wielkie oczy". Poruszono w nim problem uzależnień oraz przemocy i agresji - zjawiska coraz bardziej powszechne wśród dzieci i młodzieży. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni sa także ci, którzy nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni, a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z tym problemem. Aby uporać się z trudna sytuacja dzieci i młodzież często sięgają po używki. 

            Akcja spektaklu odbywała sie w owadzim świecie. Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez karalucha Ochydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrzadzać coraz więcej szkód. Nasi bohaterowie nie wiedza co robić, wyruszają na poszukiwanie Krolowej Motyli w nadziei znalezienia magicznego rozwiązania sytuacji. 

            Spektakl uczy, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowadnia, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie, jak pomóc wyjść z opresji. Ponadto ukazuje, co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Dzień Chłopaka to nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej.  Jest to w pewnym sensie chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

            Tak też było w naszej szkole. Dziewczęta z każdej klasy przygotowały chłopcom drobne upominki, były to np.: rzutki, samoloty, balony, słodycze. 27 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.

        • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI
          • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

          • Dnia 23 września 2019 roku w pierwszy dzień astronomicznej jesieni Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali  Święto Pieczonego Ziemniaka.

            Świętowaliśmy przy pięknej, słonecznej pogodzie. Ognisko prezentowało się okazale. Ziemniaczki ubrane w srebrną folię piekły się w popiele. Uczniowie zgromadzeni wokół ogniska nawet swoim ubiorem w barwach jesieni  przypominali, że mamy już jesień. 

            Pieczone ziemniaki w mundurkach smakowały wyśmienicie. Rada Rodziców przygotowała również chipsy, popcorn i frytki. Po skończonej uczcie ziemniaczanej, z uśmiechem na twarzach wszyscy rozeszliśmy się do klas.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Krzywinie
      • 914167511
      • ul. Królewiecka 42 74-121 Krzywin Poland
      • 914167511
      • Administratorem Pana/i danych osobowych jest Szkoła Podstawowa ul. Królewiecka 42, 74-121 Krzywin, reprezentowana przez dyrektora szkoły - Piotra Waydyka tel.: 507 179 789 e-mail: piotr.waydyk@wp.pl Inspektor Ochrony Danych: Magdalena Klisowska Tel.: 91 416 75 11 e-mail: spwk3@wp.pl
    • Logowanie