• WIECZORNICA W PACHOLĘTACH

• Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w Obchodach Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbywają się w Pacholętach.

W niedzielę 11 Listopada, w godzinach popołudniowo-wieczornych, reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się przed publicznością zgromadzoną w świetlicy wiejskiej w Pacholętach. Występ naszych dzieci wzbudził wiele emocji. Cała sala słuchała z uwagą przekazu dzieci oraz uczestniczyła we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Po występie uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku był to montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Radosna Niepodległość”. Pieśni patriotyczne  w wykonaniu kl. IV - VIII uświetniły całą uroczystość. Niewątpliwie była to lekcja patriotyzmu. Na początku apelu, o godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała czterozwrotkowy hymn państwowy. Poza tym, każdy uczeń i nauczyciel, posiadał kotylion-  narodowy symbol Polaków. Apel był przypomnieniem wydarzeń i osób, które przyczyniły się do tego, że 123 lata niewoli minęły bezpowrotnie i możemy cieszyć się i żyć w wolnym kraju, pamiętając o tych, którzy poświęcili własne życie.

• DZIEŃ PAPIESKI

• W dniu 23 października 2018 w świetlicy szkolnej został przedstawiony montaż poetycko-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego i 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Natomiast  28 października 2018 w kościele parafialnym dla środowiska lokalnego.

Dzieci przedstawił niektóre wydarzenia z życia Papieża świętego Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski był też okazją do tego aby poruszyć temat ojcostwa. Został on przedstawiony na przykładzie świętego Jana Pawła II – co znaczy być ojcem dla wszystkich ludzi, a także co znaczy przykazanie Boże „Czcij ojca swego i matkę swoją”.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• W dniu 27.09.2018 w naszej szkole, z inicjatywy Pani Kamili Kobiereckiej i Pani Joanny Wiercimagi-Mazur odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Z tej okazji zadaniem każdej klasy było ozdobienie sali w barwach kraju, który został wylosowany przez przedstawiciela klasy.

Szkoła w tym dniu była kolorowa, uczniowie przebrali się w stroje charakterystyczne dla swoich krajów, klasa 5 częstowała holenderskim przysmakiem- lukrecją oraz skosztowała holenderskich stroopwafel.

W sali 206 uczniowie mogli posłuchać muzyki w różnych językach.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tym wydarzeniu.