• OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

•

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz pierwszy będzie uczestniczyć w projekcie z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”. Jest to partnerski projekt przygotowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundację PZU.

Cele programu:

- rozwijanie u uczniów wiedzy i umiejętności o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym   uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań,

- doskonalenie u dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania        priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu.

Projekt adresowany jest do uczniów klasy drugiej. Realizowany będzie w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zgodne z założeniami nowej podstawy programowej treści nauczania zawarte w projekcie obejmą edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, muzyczną, społeczną, plastyczną i techniczną oraz wychowanie fizyczne. Realizacja projektu potrwa 10 miesięcy (do grudnia 2019 roku). Uczniowie w trakcie galaktycznej podróży wspólnie z przewodnikiem Grosikiem odwiedzą następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka. Każdy z uczniów otrzyma własny „Dziennik podróży”, w którym będzie rozwiązywał poszczególne zadania.

W czasie realizacji projektu doskonalone będą procesy poznawcze uczniów, kształtowane prawidłowe nawyki oraz postawy warunkujące sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Wprowadzone będą pojęcia związane z edukacją finansową oraz z zakresu bezpieczeństwa. Posiadane przez uczniów umiejętności doskonalone będą podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów życia codziennego w trakcie zabaw i gier dydaktycznych. Uczniowie będą uczyli się efektywnego współdziałania w zespole, podejmowania grupowych decyzji oraz rozwijali twórcze myślenie i kreatywność.

• PREMIERA FILMU PROFILAKTYCZNEGO

• Dnia 12.12.2018 uczniowie klasy 5 oraz uczennice klasy 8 wzięli udział w premierze filmu profilaktycznego, który odbył się w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. Autorką scenariusza była Julia Prahl. Wyjazd połączony był z wieloma atrakcjami, które przygotowali pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Uczniowie mogli zwiedzić komisariat i zobaczyć, jak wygląda praca policjantów. Film będzie teraz prezentowany w szkołach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://m.youtube.com/watch?v=ZmTM8m4wg7M

• „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

•

W ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, świętowaliśmy 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.