• Komunikat P.O. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie z dnia 26 kwietnia 2019 roku

•               Informuję, że trwająca od 8 kwietnia bezterminowa akcja strajkowa nauczycieli w Szkole Podstawowej w Krzywinie, w tym w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym, została zawieszona bezterminowo od 27 kwietnia (sobota). W poniedziałek lekcje odbędą sie zgodnie z planem. W związku z gwaratowanym  jednym dowozem szkolnym o 13.15 lekcje zostaną skrócone do 35 min. Obiady bedą wydawane zgodnie z planem. Przypominam, że dni 30 kwietnia (wtorek) i 2 maja (czwartek) zgodnie z zarządzeniem Dyrektora SP Krzywin z dnia 25 września 2018 roku są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Krzywin, 26 kwietnia 2019 roku                                                                                               Piotr Waydyk

• Komunikat P.O. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie z dnia 12 kwietnia 2019 roku

•          P.O. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie informuje, że w szkole, oddziale i punkcie przedszkolnym od poniedziałku 8 kwietnia 2019 roku trwa bezterminowa akcja strajkowa nauczycieli i pracowników szkoły. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 15-16-17 kwietnia 2019 r. Gmina cały czas zapewnia i będzie zapewniać dowozy zgodnie z codziennym rozkładem jazdy. Informuję, że zgodnie z obowiązującą informacją Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie z dnia 25 września 2018 roku, dni 15, 16 i 17 kwietnia 2019 roku są wcześniej zaplanowanymi dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Jednocześnie informuję, że w każdej chwili strajk może być odwołany lub zawieszony. Proszę zatem na bieżąco śledzić pojawiające się komunikaty na stronach internetowych gminy, szkoły oraz dzienniku elektronicznym.

Piotr Waydyk

• Najnowszy Komunikat P.O. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie

Po zasięgnięciu wiedzy o spotkaniu Kuratora Oświaty z przedstawicielami organów prowadzących szkoły, tj. wójtami, burmistrzami i prezydentami miast, które odbyło się dziś 5 kwietnia 2019 roku przed południem w związku ze zbliżającym się terminem egzaminów zewnętrznych - gimnazjalnego i ósmoklasisty oraz sytuacją związaną z toczącym się sporem zbiorowym organizacji związkowych zrzeszających nauczycieli z Rządem oraz zapowiadanym na dzień 8 kwietnia 2019 r. strajkiem, informuję iż zajęcia w szkołach i dowozy nie będą odwołane.

W związku z tak powziętą wiedzą oraz po konsultacji z księdzem katechetą informuję, że w poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje wielkopostne zgodnie z następującym harmonogramem:

7.35 – przyjazd dzieci,

8.00 – rekolekcje w kościele parafialnym w Krzywinie,

9.45 – koniec rekolekcji.

Jednocześnie informuję, że w związku z zaistniałą sytuacją w krzywińskiej szkole może dojść do sytuacji, iż nie będziemy w stanie spełnić swoich zadań w zakresie prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych po godz. 9.45. W przypadku, gdy nie będzie możliwości prowadzenia zajęć lekcyjnych w naszej szkole, zostaną zorganizowane zajęcia świetlicowe i opiekuńcze. Jeżeli liczba uczniów będzie większa od dopuszczalnej (ponad 25 na jednego opiekuna), nie będzie możliwości objęcia opieką wszystkich dzieci. Stąd prosimy o pisemną informację od rodziców miejscowych dzieci (Krzywin), że mają zapewnioną opiekę w domu po godz.9.45 i że mogą wcześniej wrócić do domu. Zamiejscowe dzieci rodzice mogą odebrać wcześniej we własnym zakresie.

W dalszym ciągu prosimy Rodziców o śledzenie na bieżąco komunikatów na stronie Urzędu Gminy Widuchowa, stronie szkoły, dostępnych komunikatorów społecznościowych oraz e-dzienniku.

Krzywin, 5 kwietnia 2019 roku                                                                                               Piotr Waydyk

• SZKOLNY KONKURS CZYTANIA

• 20 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. Głownymi celami konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Uczniowie biorący udział w konkursie czytali fragment prozy wybrany w drodze losowania. Przy ocenie brana była pod uwagę: płynność, bezbłędność, tempo, oraz wyrazistość                                                                         czytania.

Laureatami konkursu zostali:

W klasie I: Eryk Kupidura i Daniel Kowalski - I miejsce, Alicja  Gralak - II miejsce, Sara Pawelec -III miejsce

W klasie II: Lena Smolak - I miejsce, Lena Brzęczek - II miejsce, Adrian Pyra i Dorian Talarek - III miejsce, Antoni Luby - IV miejsce

W klasie III: Jakub Jarząb - I miejsce, Amelia Szefler - II miejsce, Mieszko Kauwa i Lena Kopacz - III miejsc

SERDECZNIE GRATULUJEMY!