• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• 2. września 2019r. po dwóch miesiącach wakacji rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po Mszy Świętej w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego, w której  uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście: wójt gminy Widuchowa – p. Anna Kusy-Kłos, sekretarz gminy Widuchowa – p. Andrzej Stachura, prezes OSP w Krzywinie – p. Mariusz Gralak, sołtys wsi Krzywin – p. Jadwiga Mazur oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Kamila Hałaj.

Pan Piotr Waydyk przywitał zgromadzonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególne powitanie skierował do dzieci z klasy pierwszej, które tego dnia zaczęły swoją przygodę ze szkołą i wzięły udział w ceremonii pasowania na ucznia. Przywitał też nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole: p. Agnieszkę Stacewicz i p. Iwonę Waydyk oraz przedstawił wychowawców klas i nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. Głos zabrała również pani Wójt, która przedstawiła panią Martę Karasińską, pełniącą w naszej szkole od  1 września 2019 r. obowiązki dyrektora. Po części oficjalnej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Dzieci klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym, po którym nastąpiło ślubowanie. Najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty od zaproszonych gości.

Prowadzące apel przypomniały o 80-tej rocznicy rozpoczęcia tragicznych wydarzeń, jakimi była II wojna światowa. Po apelu uczniowie i rodzice udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.