• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 21 stycznia 2019r. w Zespole Szkół w Widuchowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Szefler, Lena Brzęczek, Gabriela Kowalska i Lena Smolak

Laureatami konkursu gminnego zostały: Lena Brzęczek i Julia Prahl. Dziewczynki będą reprezentowały naszą gminę w konkursie powiatowym w GryfinieSerdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Doceniając miłość i wdzięczność naszych babć i dziadków, uczniowie z klas I- III zaprosili ich na szkolną uroczystość, którą zorganizowaliśmy w naszej szkole 24 stycznia 2019r.

Dzieci pięknie przywitały miłych gości. Śpiewały piosenki, nie zabrakło przedstawienia i recytowanych wierszy. Po części artystycznej wnuczęta złożyły babciom i dziadkom życzenia, wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie wracali do domów bardzo zadowoleni i wdzięczni za tak wspaniałe spotkanie.

• Dnia 17.01.2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III i IV-VIII. W konkursie uczestniczyli: Julia Wardęga, Lena Brzęczek, Lena Smolak, Amelia Szefler, Nikola Macioł, Gabriela Kowalska, Jakub Jarząb i Julia Prahl.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, którymi zostali:

W klasach I-III:

Lena Brzęczek (klasa II) – I miejsce

Amelia Szefler (klasa III) – I miejsce

Gabriela Kowalska (klasa III) – II miejsce

Lena Smolak (klasa II) – III miejsce

W klasach IV-VI:

Julia Prahl (klasa V) – I miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• W dniu 11.01.2019 w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków, z którego dochód wrzuciliśmy do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze wolontariuszki Nikola Wojtasik i Oliwia Sztuka razem z pomocnikami zbierały pieniądze w swoich miejscowościach. Wspólnie zebraliśmy kwotę ponad 1400 złotych.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji WOŚP!

• MIKOŁAJKI

• Zwyczaj obdarowywania prezentami w Mikołajki narodził się prawdopodobnie w średniowieczu i  kultywowany jest do dzisiaj. W Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia dzieci znajdują prezenty pod poduszką, w buciku lub w dużej skarpecie. Niektórzy obdarowują się też upominkami w poranek, 6 grudnia. Jak każdego roku Mikołaj nie zapomniał odwiedzić także uczniów naszej szkoły. Obdarował ich słodyczami i drobnymi upominkami.

• ANDRZEJKI

• ,,Andrzejki” – przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Pierwsze wzmianki kronikarzy o obchodach andrzejek w Europie pojawiły się około XI wieku. Do Polski zwyczaj ten dotarł w XVI w. Traktowano wtedy wróżby bardzo poważnie i wykonywano w odosobnieniu. Dziś bawimy się wspólnie lejąc wosk, ustawiając buty jeden za drugim…Nawiązując do zwyczajów przodków wszyscy tej nocy chętnie zaglądamy w przyszłość pamiętając o tym, że wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę. Tak też potraktowaliśmy nasze ,,Andrzejki” klas I-III. Było dużo śmiechu i zabawy przy bardzo ciekawym zestawie wróżb. Bawiliśmy się wspaniale.

• WARSZTATY CERAMICZNE

• 15 i 29 listopada 2018r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach ceramiki i małej formy rzeźbiarskiej. Glina, to naturalny bardzo plastyczny i przyjazny dla dzieci materiał. Odkrywając jej możliwości plastyczne dzieci tworzyły niesamowite przedmioty i rzeźby pobudzając w ten sposób swoją wyobraźnię i kreatywność. Warsztaty dały im możliwość dobrej zabawy z okazją do pobrudzenia rąk, co sprawiło im niesamowitą radość i wprawiło w dobry nastrój. Uczniowie poznali każdy z etapów tworzenia prac ceramicznych. Zajęcia prowadziła artystka plastyki i ceramiki – pani Małgorzata Iwanicka.

•                                                                                                                                                                                                                                                                                   28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania. Złożyły chłopcom życzenia i przygotowały upominki oraz konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!